Porozmawiaj ze sobą
Psychoterapia

Zatem w naszym Centrum dbamy o całego Ciebie i nawet jeśli jesteś u fizjoterapeuty zwróci on uwagę na Twoje zmęczenie, czy sylwetkę w której zapisują się emocje. Indywidualnie doradzi Tobie odpowiednią formę relaksacji, technik wizualizacji, czy też zasugeruje kontakt z psychoterapeutą.
Konsultacje z psychoterapeutą
50 minut – tyle trwa spotkanie, w którym Ty i to z czym przychodzisz jest najważniejsze. To czas, kiedy możesz powiedzieć lub wspólnie z psychologiem zastanowić się co warto zmienić by żyło Ci się lepiej. Jeśli tylko potrzebujesz wsparcia, chcesz rozwiązać problem, umów się i skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Pomagamy w:
- Depresja
- Lęki
- Problemy w relacjach (osobistych, rodzinnych)
- PTSD
- Uzależnienia
- Terapia par
- Wsparcie dla osób po stracie osoby bliskiej
- Wsparcie dla osób chorych i ich rodzin
- Konsultacje dotyczące innych trudności życiowych

Terapia Czaszkowo- Krzyżowa
Wywodzi się z osteopatii, zwana jest również terapią Cranio- Sacralną. Jest to delikatna forma terapii manualnej, ukierunkowana na umożliwienie organizmowi pacjenta odzyskania stanu równowagi. Terapeuta układa dłonie w różnych miejscach, delikatnie uciska i przesuwa tkanki tak, by doprowadzić do ich rozluźnienia. Uzyskanie prawidłowego napięcia funkcjonalnych przepon ciała – czyli mięśni dna miednicy, przepony oddechowej, górnego otworu klatki piersiowej, okolic kości gnykowej oraz podstawy czaszki – umożliwia prawidłową pracę obwodowego układu nerwowego. W trakcie terapii, osoba poddająca się zabiegowi, może doświadczyć różnych stanów emocjonalnych. Dzieje się tak dlatego, że przeżywając różne emocje, często negatywne, zmienia się stan napięcia powięzi powierzchownej, niejako „zapisując” emocje w sobie. Nie jest zupełnie jasne pod kątem fizjologii dlaczego tak się dzieje, praktyka jednak pokazuje, że uwolnienie emocji w ten sposób jest procesem powtarzalnym u pacjentów na całym świecie i przynosi autentyczną ulgę w różnych dolegliwościach związanych z zaburzeniami na tle psychosomatycznym. W trakcie sesji terapeutycznej nie „rozdrapuje” się bolesnych wspomnień i nie ma potrzeby ich omawiania. Cała sesja trwa około godziny i można podczas niej pozostać w wygodnym ubraniu. Ponadto, dobrze jest nie planować na ten sam dzień intensywnych ćwiczeń, czy wielu zadań – najczęściej po sesji odczuwa się zmęczenie i senność, które ustępują po kilku godzinach lub po przespanej nocy.

Kto może Ci pomóc ?

Anna Pobłocka
Psycholog, Psychotrapeuta
