Porozmawiaj ze sobą

Psychoterapia

Każdy z nas ma swoją ścieżkę rozwoju. Chcielibyśmy wspierać Was w tej ważnej drodze do poznania siebie, dlatego mamy do waszej dyspozycji takie narzędzia jak: psychoterapia, terapia czaszkowo-krzyżowa, relaksacje i ćwiczenia oddechowe. Psychoterapia pomaga odkryć prawdziwe przyczyny Twoich trudności, daje Ci też szanse na podróż w głąb siebie, przez co odzyskujesz zasoby do bardziej satysfakcjonującego życia. 
Natomiast sesje terapii czaszkowo-krzyżowej pomagają się odprężyć, uwolnić stres, który nie pozwalał wcześniej spokojnie zasnąć.

Zatem w naszym Centrum dbamy o całego Ciebie i nawet jeśli jesteś u fizjoterapeuty zwróci on uwagę na Twoje zmęczenie, czy sylwetkę w której zapisują się emocje. Indywidualnie doradzi Tobie odpowiednią formę relaksacji, technik wizualizacji, czy też zasugeruje kontakt z psychoterapeutą.

Co jakiś czas na naszym facebooku informujemy też o prowadzonych przez nas warsztatach. Tematyka takich spotkań obejmuje pracę z ciałem, z emocjami jak i też z tymi dwoma obszarami jednocześnie – wtedy dopiero się DZIEJE!  

Konsultacje z psychoterapeutą

50 minut – tyle trwa spotkanie, w którym Ty i to z czym przychodzisz jest najważniejsze. To czas, kiedy możesz powiedzieć lub wspólnie z psychologiem zastanowić się co warto zmienić by żyło Ci się lepiej. Jeśli tylko potrzebujesz wsparcia, chcesz rozwiązać problem, umów się i skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Pomagamy w:

  • Depresja
  • Lęki
  • Problemy w relacjach (osobistych, rodzinnych)
  • PTSD
  • Uzależnienia
  • Terapia par
  • Wsparcie dla osób po stracie osoby bliskiej
  • Wsparcie dla osób chorych i ich rodzin
  • Konsultacje dotyczące innych trudności życiowych

Terapia Czaszkowo- Krzyżowa

Wywodzi się z osteopatii, zwana jest również terapią Cranio- Sacralną. Jest to delikatna forma terapii manualnej, ukierunkowana na umożliwienie organizmowi pacjenta odzyskania stanu równowagi. Terapeuta układa dłonie w różnych miejscach, delikatnie uciska i przesuwa tkanki tak, by doprowadzić do ich rozluźnienia. Uzyskanie prawidłowego napięcia funkcjonalnych przepon ciała – czyli mięśni dna miednicy, przepony oddechowej, górnego otworu klatki piersiowej, okolic kości gnykowej oraz podstawy czaszki – umożliwia prawidłową pracę obwodowego układu nerwowego. W trakcie terapii, osoba poddająca się zabiegowi, może doświadczyć różnych stanów emocjonalnych. Dzieje się tak dlatego, że przeżywając różne emocje, często negatywne, zmienia się stan napięcia powięzi powierzchownej, niejako „zapisując” emocje w sobie. Nie jest zupełnie jasne pod kątem fizjologii dlaczego tak się dzieje, praktyka jednak pokazuje, że uwolnienie emocji w ten sposób jest procesem powtarzalnym u pacjentów na całym świecie i przynosi autentyczną ulgę w różnych dolegliwościach związanych z zaburzeniami na tle psychosomatycznym. W trakcie sesji terapeutycznej nie „rozdrapuje” się bolesnych wspomnień i nie ma potrzeby ich omawiania. Cała sesja trwa około godziny i można podczas niej pozostać w wygodnym ubraniu. Ponadto, dobrze jest nie planować na ten sam dzień intensywnych ćwiczeń, czy wielu zadań – najczęściej po sesji odczuwa się zmęczenie i senność, które ustępują po kilku godzinach lub po przespanej nocy.

brain, head, psychology-2146156.jpg

Kto może Ci pomóc ?

rptnb

Anna Pobłocka

Psycholog, Psychotrapeuta

Rozwijaj się z Na Zdrowie