Samorozwój

Psychoterapia

50 minut – tyle trwa spotkanie, w którym Ty i to z czym przychodzisz jest najważniejsze. To czas, kiedy możesz powiedzieć lub wspólnie z psychologiem zastanowić się co warto zmienić by żyło Ci się lepiej. Jeśli tylko potrzebujesz wsparcia, chcesz rozwiązać problem, umów się i skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Pomagamy w:

  • Depresja 
  • Lęki (fobie) 
  • Problemy w relacjach
  • Problemy z dziećmi
  • PTSD
  • Uzależnienia
  • Terapia par
  • Wsparcie dla osób po stracie osoby bliskiej
  • Wsparcie dla osób chorych i ich rodzin
  • Konsultacje dotyczące innych trudności życiowych

Mindfulness

Mindfulness jest tłumaczone jako "uważność" (od angielskiego przymiotnika mindful - uważający) lub, rzadziej, jako "uważna obecność". Według najbardziej znanej definicji, którą stworzył Jon Kabat-Zinn (założyciel Ośrodka Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie Wydziału Medycznego University of Massachusetts), mindfulness "to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej".

Dzięki treningowi uważności można osiągnąć równowagę emocjonalną, nauczyć się sztuki koncentracji i relaksu, oraz tego, jak radzić sobie ze stresem, jak zmniejszyć napięcie nerwowe, wypracować w sobie umiejętność uspokajania się, kiedy pojawiają się gniew lub zdenerwowanie. Trening uważności uczy czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila. Dzięki treningowi uważności można się nauczyć prowadzić spokojne życie, w harmonii z innymi ludźmi i ze środowiskiem.

Warsztaty rozwojowe

Zajęcia grupowe – psychoedukacyjne  (oferta dla klientów indywidualnych)

4 spotkania po 3 godziny każde w grupie 8 -12 osób 

Zapraszamy na zajęcia warsztatowe, z których każdy temat obejmuję cykl 4 spotkań. Rozwój wiedzy i umiejętności wynikający z efektywnej współpracy wszystkich członków grupy koordynowany jest przez doświadczonego trenera umiejętności psychospołecznych. Program obejmuję zarówno czas na przekazanie wiedzy teoretycznej jak i, co według nas istotniejsze,  ćwiczenia praktyczne. 

Jak się zmotywować do zmiany?

Jeśli choć raz w życiu podejmowałeś decyzji o tym, że schudniesz, zaczniesz ćwiczyć, rzucisz palenie czy chociażby będziesz więcej czytał, a nie udało Ci się to, ten warsztat jest dla Ciebie. Odpowiemy na nim na pytanie „dlaczego mi się nie udało?” oraz „co zrobić?” by zwiększyć swoje szanse podczas następnej próby. Zajęcia te mają też na celu utworzenie grupy, która dopingować Cię będzie podczas wprowadzania w życie Twoich zmian. Działamy w oparciu o „dialog motywujący” więc bądź pewny  naszego zaangażowania i chęci pracy.

Stawianie granic – rzecz o asertywności

Jedna z zasad asertywności mówi, że jeśli człowiek w życiu codziennym nie określi swoich granic, inni z konieczności zrobią to za niego. A wówczas przestanie on być sobą. Jeśli czujesz, że na co dzień tracisz część siebie przez to, że nie potrafisz bez poczucia winy lub lęku powiedzieć „nie” lub zareagować spokojnie na czyjeś krzywdzące opinie lub uwagi to ten warsztat jest dla Ciebie. Podczas warsztatu będziemy pracować m.in. nad: obroną swoich praw i przejawianiem inicjatywy w kontaktach osobistych, wyrażaniem próśb, uczuć i opinii, przyjmowaniem krytyki i pochwał, wystąpieniami publicznymi, sytuacjami naruszenia Twojego osobistego terytorium itp.

Radzenie sobie ze stresem

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób, którzy czują, że stres przejmuje coraz większą kontrolę nad ich codziennym życiem i chcą to zmienić. Podczas tego warsztatu poznasz techniki radzenia sobie ze stresem: zarówno te krótkotrwałe jak i długoterminowe. Dowiesz się co dokładnie wywołuje stres w organizmie i jak za pomocą prostych metod ograniczać jego ilość w życiu codziennym. Ponadto nauczysz się pracy z oddechem, poznasz techniki relaksacyjne oraz inne nowoczesne metody redukcji stresu.

Jak ze sobą rozmawiać żeby się dogadać?

Język jest najważniejszym sposobem komunikowania się z innymi. Jest też jednocześnie jedynym sposobem komunikacji z samym sobą. Język, którego używamy kreuje rzeczywistość, w której się poruszamy. Jest modeliną, za pomocą której tworzymy nasze myśli. Ktoś kiedyś powiedział: „Uważaj na to, co mówisz do siebie - może się okazać, że słuchasz.”

Jak słuchać, aby zrozumieć? Jak mówić, aby zostać zrozumianym? I wreszcie, jak rozmawiać żeby się dogadać? Czym jest monolog wewnętrzny i przez co został wykształtowany? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć na warsztatach dotyczących komunikacji. Podczas zajęć zrozumiesz na czym polegają konflikty, w których uczestniczysz lub których jesteś świadkiem oraz poznasz sposoby jak sobie z nimi radzić. Nauczysz się prowadzić odważne rozmowy, które realnie zmienią Twoje relacje z bliskimi.

Zrozumieć dzieciństwo, zaakceptować teraźniejszość, powalczyć o lepsze jutro

Wszystkie nasze doświadczenia budują nas i nasze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. To jak dziś żyjemy i czy czujemy się szczęśliwi wynika jednak nie tylko z naszej przeszłości, ale również z naszego podejścia do niej oraz sposobu jej interpretacji. Zrozumienie tego oraz chęć wzięcia odpowiedzialności za swoją lepszą przyszłość to główne powody osób biorących udział w cyklu tych warsztatów. Zapraszamy również tych wszystkich, dla których wybaczenie jest istotne, ale jednocześnie trudnym doświadczeniem.

Zrozumieć rodzinę 

Mama, tata, brat, siostra, ciocia, babcia, wujek…każda z tych postaci od grywa w naszym życiu ważną rolę. Jak to jest, że z jednym bratem rozumiemy się bez słów a z drugim, z którym niby powinno mnie więcej łączyć nie mam sobie nic do powiedzenia? Dlaczego każde z moich dzieci jest inne skoro wychowuję ich tak samo? Czemu nie mogę porozumieć się z mamą, chociaż tak bardzo się kochamy? Warsztat, na który zapraszamy przygotowany został z myślą by pokazać uczestnikom różne czynniki wpływające na układy rodzinne oraz wyjaśnić jak dany układ a chociażby kolejność urodzenia ma wpływ na nasze własne życie i postrzeganie rzeczywistości. Pomoże on też młodym rodzicom w uświadomieniu sobie schematów wychowawczych jakie przenoszą na grunt swojej rodziny.

 

 

 

 

 

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.