Pierwsza wizyta – fizjoterapia

WIZYTA DIAGNOSTYCZNA

Podczas wizyty diagnostycznej chcemy jak najwięcej się o Tobie dowiedzieć. Przeprowadzimy wywiad i badanie, na podstawie których będzie postawiona diagnoza.

Czas trwania wizyty diagnostycznej to ok  90 min.

Dlaczego pierwsza wizyta jest tak ważna? Ponieważ dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Wszystko co robimy jest starannie przemyślane, a dostosowana indywidualnie terapia pozwala wypracować osobistą ścieżkę poprawy zdrowia i kondycji. Wyróżnia nas to, że nasi specjaliści są na miejscu, zawsze dostępni do tego, aby wspólnie konsultować danego pacjenta.

 1. Co wziąć i jak się przygotować?
  • ubierz wygodny strój
  • załóż niekrępującą bieliznę (badanie przeprowadzane jest w bieliźnie)
  • weź dokumentację medyczną (jeśli taką posiadasz), czyli wszystkie wyniki badań, które posiadasz (np. rtg (płyta lub klisza), rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, usg, opisy badań, wypisy ze szpitala, badania krwi i moczu, zalecenia lekarskie); jeśli nie posiadasz wyżej wymienionych nie martw się – jeśli będzie potrzeba wykonania dodatkowych badań powiemy Ci o tym oraz pokierujemy
  • postaraj się nie jeść zbyt obfitego posiłku tuż przed badaniem
  • nastaw się pozytywnie, powiedz o wszystkich niepokojach, jesteśmy wyłącznie dla Ciebie
 2. Wywiad
  Pierwszy etap wizyty diagnostycznej to rozmowa, czyli wywiad. Te dane służą wyłącznie nam, dlatego liczymy na szczerość – wtedy szybciej jesteśmy w stanie Cię wyleczyć.
  Jak możesz się przygotować? Pomyśl co w ostatnim czasie „odzywało się” w Twoim ciele i dawało znak że jest coś inaczej niż zwykle. Zapytaj jeśli jest taka możliwość Mamy/Taty/ Opiekuna jak przebiegał Twój okres rozwoju jak byłeś/as dzieckiem. Czy raczkowałaś/eś ? Czy chorowałeś często itp. Możesz nam powiedzieć o wszystkim co Cię nie pokoi a połączymy to w całość aby stworzyć jak najbardziej korzystny plan zdrowie Ciebie.
 3. Badanie diagnostyczne
  Badanie to zbiór różnych testów pozwalające ocenić nam Twoją postawę, zakres ruchów stawów, stan twoich mięśni, skóry, układu nerwowego. Odbywa się w bieliźnie. Będziesz poproszony też o położenie się na kozetce lub wykonanie pojedynczych prostych ruchów, podczas których diagnosta zbada Twoje ciało. Rodzaj testów dobierany jest indywidualnie w zależności od tego co się dzieje.

I WIZYTA Z DZIECKIEM

Na pierwszą wizytę u fizjoterapeuty dziecięcego prosimy zabrać przede wszystkim aktualną książeczkę zdrowia. Jeżeli dysponują Państwo badaniami od innych specjalistów (np. od Integracji Sensorycznej lub opinia z przychodni psychologiczno – pedagogicznej) również będą one pomocne. W przypadku wizyty ze starszym dzieckiem prosimy o przypomnienie sobie, kiedy dziecko zaczęło zdobywać poszczególne umiejętności, np. siadanie, raczkowanie, wstawanie, chodzenie. Tutaj pomocne będą zdjęcia lub filmy, jeżeli takie Państwo posiadają.

DIAGNOZA

Na podstawie pierwszej wizyty stawiana jest diagnoza. Omówimy ją podczas wizyty diagnostycznej i wyjaśnimy co się dzieje. Jeśli będziemy potrzebowali konsultacji z innym specjalistą, zostaniesz o tym poinformowany i przy kolejnej wizycie omówimy wszystko tak by było zrozumiała dla Ciebie.

Wg niej ustalamy plan działania i kierujemy Cię do jednego lub kilku z naszych specjalistów (fizjoterapeuty, trenera, dietetyka, psychologa).

 

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych:

Klauzula informacyjna dotycząca pacjentów Na Zdrowie Patrycja Ziółkowska

 

 

 

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.