Specjaliści

Jesteśmy zespołem fizjoterapeutów, trenerów, dietetyków i psychologów z wieloletnim doświadczeniem, których pasją jest poprawa kondycji życia klientów. Kierujemy się zasadą, że każdy klient wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego jego kondycję fizyczną i psychiczną. Jesteśmy specjalistami, dla których najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów. Nie szukamy dróg na skróty. Stawiamy na bezpieczne osiągnięcie długotrwałego efektu.

                                                                                                    ZAŁOŻYCIELE NA ZDROWIE:

Patrycja Ziółkowska - Fizjoterapeuta

Specjalizacja: profesjonalna diagnoza fizjoterapeutyczna, fizjoterapia ortopedyczna oraz fizjoterapia zaburzeń dna miednicy (nietrzymanie moczu, bóle krocza nieznanego pochodzenia, zaburzenia jelitowe itp.)

Metodyka i narzędzia pracy : Holistyczna Terapia Manualna, igłoterapia, klawiterapia, kinesiotaping, kinezyterapia (terapia ruchem), obserwacja stresu i emocji kumulujących się w ciele

Wykształcenie: mgr fizjoterapii - Akademia Medyczna w Gdańsku,

 

A zaczęło się...

Patrycja od dziecka kochała ruch i próbowała swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Swoje serce oddała jednak skokowi o tyczce. Kontuzja spowodowała, że zrezygnowała z własnych treningów i zrobiła uprawnienia instruktora lekkiej atletyki. Wybór kierunku studiów był konsekwencją chęci pomagania innym, a zdobyte doświadczenia praktyczne w indywidualnej pracy z pacjentem potwierdziły słuszność dokonanego wyboru.

W swojej pracy stawia na ciągły rozwój własnych umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach. Uważa, że najlepsze efekty przynosi kompleksowe podejście do pacjentów i ich problemów. Dlatego też zdecydowała o stworzeniu miejsca z interdyscyplinarnym podejściem - tak właśnie powstało Na Zdrowie.

 

Grzegorz Stypik - Trener personalny

Specjalizacja: indywidualizacja planu treningowego oraz żywienia, kinezyterapia, korekcja wad postawy i ograniczeń ruchowych

Metodyka i narzędzia pracy: trening siłowy, ćwiczenia z wagą ciała oraz obciążeniem zewnętrznym, kettlebells, przygotowanie siłowe i kondycyjne w różnych dyscyplinach sportu

Kwalifikacje: uczestnik wielu kursów i szkoleń branżowych z najlepszymi specjalistami z kraju i zagranicy

- Personal Trainer - Profi Fitness School, Instruktor Kettlebell - Polskie Towarzystwo Kettlebell i Fitness, Dietetyka i Suplementacja - Poziom I, Żywienie i suplementacja w sporcie - Akademia Dietetyki Sportowej, Podnoszenie ciężarów w sporcie - Body-Work.pl, Warsztaty Mobilność - Body-Work.pl, Trening Funkcjonalny - Body-Work.pl, Kształtowanie kobiecej sylwetki - Tadeusz Sowiński, Seminarium Treningowe z J.Rusinem i Ch.Thibeadeau.

A zaczęło się...

Ze sportem związany od dziecka, w czasach szkolnych trenował koszykówkę i siatkówkę, w późniejszych latach marsze i biegi na orientację oraz sztuki walki. Równocześnie regularnie odwiedzał siłownię i to właśnie trening siłowy okazał się prawdziwą pasją, którą zajmuje się już ponad 20 lat.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy trenera. Uważa, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej do późnej starości. Pracował z klientami z wielu różnych branż i zawodów, ponadto także ze sportowcami różnych dyscyplin. Swoją wiedzę rozwija przez regularny udział w szkoleniach i seminariach z najlepszymi specjalistami oraz poprzez czytanie literatury branżowej. Największą satysfakcję sprawia mu obserwowanie postępów u swoich podopiecznych, którzy dzięki wspólnej pracy pokonują swoje dotychczasowe ograniczenia i stają się zdrowszymi, sprawniejszymi ludźmi 🙂

                                                                                                             FIZJOTERAPEUCI:

Dorota Irzycka

Specjalizacja:terapia bólu głowy, kręgosłupa, stawów po urazach, przeciążeniach i operacjach, eliminowanie stresu

Metodyka i narzędzia pracy: terapia manualna tkanek miękkich, instruktor odnowy biologicznej i nordic walking, trener mindfulness

Wykształcenie: Absolwentka AWF we Wrocławiu, kierunek Fizjoterapia, studia podyplomowe - terapia manualna tkanek miękkich

A zaczęło się...
Dorota zgodnie z naszą filozofią uznaje, że równie ważna jak efekty terapii jest też przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa pacjentów. W swojej pracy oprócz terapii stosuje również metody eliminowania stresu. Cały czas rozwija swoje kompetencje w zakresie mindfulness, medytacji oraz terapii edukacyjnej.

Agnieszka Irzykowska

Specjalizacja: fizjoterapia dzieci, diagnostyka psychoruchowa, doula, trenerka szkoły rodzenia, przygotowanie do porodu i połogu

Metodyka i narzędzia pracy: NDT-Bobath

Wykształcenie: Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, magister fizjoterapii, uczestniczka szkoleń Fundacji Rodzić po Ludzku

A zaczęło się...

Po ukończeniu studiów Agnieszka zdecydowała się wyspecjalizować w pracy z dziećmi i przyszłymi mamami. Wiedzę zdobytą na wielu szkoleniach wykorzystuje do diagnostyki psychoruchowej i pracy nad rozwojem swoich podopiecznych. Jest propagatorem wielozmysłowej stymulacji rozwoju dzieci. W swojej pracy kieruje się mottem: "Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że największa radość to pokonanie trudności, osiągnięcie celu i odkrycie tajemnicy".

 

 

 

 

Izabella Chojnacka

Specjalizacja: uroginekologia, problemy z dnem miednicy, masaż powięziowy, terapia zatok

Metodyka i narzędzia pracy: PNF, Funkcjonalne Techniki Powięziowe,

Wykształcenie: absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia (licencjat), absolwentka AWF w Gdańsku na kierunku fizjoterapia (magister)

A zaczęło się...

Przygoda Izy z fizjoterapią zaczęła się medycznego studium policealnego. Po jego ukończeniu zdecydowała się kontynuować naukę i pogłębiać wiedzę z fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku zdobyła tytuł magistra fizjoterapii. Swój warsztat udoskonala przez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, a zdobytą tam wiedzę wykorzystuje aby pomagać ludziom w potrzebie. Specjalizuje sie w uroginekologii i pomaga kobietom w problemach dna miednicy. Prywatnie od wielu lat praktykuje jogę oraz jest aktywnym członkiem Gdyńskiego Stowarzyszenia Morsów.

Mariusz Szulc

Specjalizacja: Trening kontroli motorycznej, terapia kręgosłupa, stawów obwodowych, usprawnianie po zabiegach operacyjnych
Metodyka i narzędzia pracy: Kinetic Control Movement Solution, Terapia manualna wg Maitlanda, Fascial Distortion Model, Kinesiotaping
Wykształcenie: Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie) oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego (studia licencjackie)
A zaczęło się... Od zamiłowania do ruchu i aktywności fizycznej w każdej postaci, gdzie na pierwszym planie od zawsze znajdowała się piłka nożna. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na analizę oraz ocenę ruchu, a także pracę manualną zarówno na stawach, jak i tkankach miękkich. Stale stara się podnosić swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach oraz wykładach z zakresu fizjoterapii, a także czytanie literatury branżowej.

                                                                                                   TRENERZY I INSTRUKTORZY:

 

                                                                                                                 DIETETYCY:

 

Natalia Glonek (Karpiczenko) - Dietetyk

Specjalizacja: dietetyka kliniczna, prowadzenie pacjentów z chorobami tarczycy, schorzeniami metabolicznymi oraz po zabiegach chirurgicznych, diety roślinne, żywienie ludzi aktywnych

Wykształcenie: Tytuł magistra dietetyki oraz wykształcenie w kierunku żywienia człowieka Natalia zdobyła na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie
praktyki zawodowe oraz ćwiczenia na oddziałach szpitalnych już od pierwszych lat studiów przygotowywały ją do pracy z pacjentami.
W zawodzie dietetyka stara się stale rozwijać wiedzę dzięki kursom i konferencjom naukowym. Doświadczenie oraz odpowiednie podejście do pacjenta zdobywa dzięki prowadzeniu sporej ilości warsztatów i wykładów.

O sobie: W pracy cenię sobie edukację i przekazywanie wiedzy, która może poprawić samopoczucie i stan zdrowia moich odbiorców, zmienić ich świadomość i podejście do życia i żywienia. Jestem świadoma tego, że każdy Pacjent jest indywidualną osobą i właśnie w taki sposób do niego podchodzę.
Żywienie jest nie tylko elementem mojej pracy – jest to moje hobby i temat do wielogodzinnych rozmów. Prywatnie jestem miłośniczką górskiego powietrza i krajobrazu, najlepiej na dwóch kółkach. Połączenie gór, lasu i sportu sprawia, że wciąż przesuwam granice mojej wytrzymałości oraz szlifuję swój charakter.

 

                                                                                                           PSYCHOLODZY i PSYCHOTERAPEUCI:

 

Dominik Pieczewski – Psycholog

Specjalizacja: praca nad lękiem / stresem, depresją, zanikiem motywacji

Techniki terapeutyczne: terapia poznawczo – behawioralna; terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, techniki MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)

Wykształcenie: mgr psychologii - Uniwersytet Gdański, Dwuletni kurs Terapii poznawczo – behawioralnej; kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) I stopnia; 8-tygodniowy program MBSR

A zaczęło się…: Dominik nie pamięta już jak to się zaczęło, a właściwie ma wrażenie, że to zaczyna się każdego dnia na nowo. Pracę terapeutyczną wykonuje wychodząc z założenia, że każdy z nas tworzy sobie mentalną mapę rzeczywistości, według której działa na co dzień. Czasami zdarza się, że nasza mapa zawiera pewne błędy lub niedostatecznie umożliwia nam satysfakcjonujące życie. Wtedy można spotkać się, przyjrzeć się naszej mapie, nanieś poprawki, a niektóre fragmenty narysować od nowa.

Oprócz pracy terapeuty, Dominik pracuje również jako trener kompetencji miękkich oraz konsultant HR.

Monika Rudnik- Psycholog

Specjalizacja: Terapia Integracji Sensorycznej, Psychologia rozwojowa, diagnostyka psychologiczna, kompetencje wychowawcze, terapia zaburzeń integracji sensorycznej

Techniki terapeutyczne: praca terapeutyczna z dziećmi i rodzicami w zakresie kształtowania relacji, rozwój kompetencji wychowawczych, Metoda Integracji Sensorycznej

Wykształcenie: mgr psychologii Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe z zakresu Diagnostyki Psychologicznej, kurs I i II stopnia z zakresu Metody Integracji Sensorycznej

A zaczęło się…: Monika lubi pracę z ludźmi, a najbardziej z najmłodszymi. Fascynuje ją obserwowanie rozwoju człowieka z wielu perspektyw. Współpraca w zespole Na Zdrowie pozwala na holistyczne podejście do trudności dziecka i rodziny biorąc pod uwagę zarówno kwestie biologiczne jak i emocjonalne i psychologiczne. Dzieci pokazują nam swoje trudności poprzez zachowanie. Nie zawsze to co bierzemy za złą wolę jest bezpośrednim odzwierciedleniem problemu. Dlatego tak ważne jest dostrzeganie zachowania dziecka poprzez wiele perspektyw. Połączenie wiedzy psychologicznej oraz Metody Integracji Sensorycznej daje szerokie możliwości regulowania zachowań i rozwiązywania problemów.

 

 

Beata Dettlaff - Psychoterapeuta

Specjalizacja: rozwiązywanie problemów z zakresu uzależnień oraz rodzin dotkniętych tym problemem; kryzysów emocjonalnych, nadmiernego stresu, problemów z samooceną czy też problemów z utrzymaniem odpowiedniej motywacji.

Techniki terapeutyczne: konsultacje terapeutyczne oraz psychoterapia w nurcie multimodalnym (integracyjnym), w którym stosowane są różne techniki zaczerpnięte z wielu podejść. Beata nie ma z góry ustalonego planu działania, ponieważ stara się stosować metody, które będą najlepsze dla pracy z pacjentem o określonej osobowości. Dostosowuje je do rodzaju problemów i fazy psychoterapii.

Wykształcenie: studia magisterskie z pedagogiki oraz studia podyplomowe w zakresie Psychologii Klinicznej a także Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie; Certyfikat PARPA i tytuł Specjalisty Psychoterapii Uzależnień
Mając na uwadze rozwój zawodowy, Beata brała udział w szeregu seminariów, konferencji oraz szkoleń poszerzających jej umiejętności w zakresie pomocy psychologicznej, diagnozy i psychoterapii, m.in. „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi” w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Ukończyła również I stopień szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie stażu klinicznego w OTU Stare Juchy, a także współpracy z placówkami stacjonarnymi i ambulatoryjnymi. Ponadto pracowała w organizacjach pozarządowych, areszcie śledczym.

Obecnie: umiejętności podnosi uczestnicząc w Całościowym kursie przygotowującym do egzaminu na certyfikat psychoterapeuty SNP PTP a także w szkoleniu „ Psychoterapia par i małżeństw. Podróż na Squaw Peak”. Zawodowo jest natomiast związana z SPZOZ Uzdrowisko Sopot, gdzie na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dla dorosłych. Swoją pracę terapeutyczną superwizuje u certyfikowanych superwizorów.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.