Specjaliści

Jesteśmy zespołem fizjoterapeutów, trenerów, dietetyków i psychologów z wieloletnim doświadczeniem, których pasją jest poprawa kondycji życia klientów. Kierujemy się zasadą, że każdy klient wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego jego kondycję fizyczną i psychiczną. Jesteśmy specjalistami, dla których najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów. Nie szukamy dróg na skróty. Stawiamy na bezpieczne osiągnięcie długotrwałego efektu.

                                                                                                    ZAŁOŻYCIELE NA ZDROWIE:

Patrycja Ziółkowska - Fizjoterapeuta

Specjalizacja: profesjonalna diagnoza fizjoterapeutyczna, fizjoterapia ortopedyczna oraz fizjoterapia zaburzeń dna miednicy (nietrzymanie moczu, bóle krocza nieznanego pochodzenia, zaburzenia jelitowe itp.)

Metodyka i narzędzia pracy : Holistyczna Terapia Manualna, igłoterapia, klawiterapia, kinesiotaping, kinezyterapia (terapia ruchem), obserwacja stresu i emocji kumulujących się w ciele

Wykształcenie: mgr fizjoterapii - Akademia Medyczna w Gdańsku,

 

A zaczęło się...

Patrycja od dziecka kochała ruch i próbowała swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Swoje serce oddała jednak skokowi o tyczce. Kontuzja spowodowała, że zrezygnowała z własnych treningów i zrobiła uprawnienia instruktora lekkiej atletyki. Wybór kierunku studiów był konsekwencją chęci pomagania innym, a zdobyte doświadczenia praktyczne w indywidualnej pracy z pacjentem potwierdziły słuszność dokonanego wyboru.

W swojej pracy stawia na ciągły rozwój własnych umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach. Uważa, że najlepsze efekty przynosi kompleksowe podejście do pacjentów i ich problemów. Dlatego też zdecydowała o stworzeniu miejsca z interdyscyplinarnym podejściem - tak właśnie powstało Na Zdrowie.

 

Grzegorz Stypik - Trener personalny

Specjalizacja: indywidualizacja planu treningowego oraz żywienia, kinezyterapia, korekcja wad postawy i ograniczeń ruchowych

Metodyka i narzędzia pracy: trening siłowy, ćwiczenia z wagą ciała oraz obciążeniem zewnętrznym, kettlebells, przygotowanie siłowe i kondycyjne w różnych dyscyplinach sportu

Kwalifikacje: uczestnik wielu kursów i szkoleń branżowych z najlepszymi specjalistami z kraju i zagranicy

- Personal Trainer - Profi Fitness School, Instruktor Kettlebell - Polskie Towarzystwo Kettlebell i Fitness, Dietetyka i Suplementacja - Poziom I, Żywienie i suplementacja w sporcie - Akademia Dietetyki Sportowej, Podnoszenie ciężarów w sporcie - Body-Work.pl, Warsztaty Mobilność - Body-Work.pl, Trening Funkcjonalny - Body-Work.pl, Kształtowanie kobiecej sylwetki - Tadeusz Sowiński, Seminarium Treningowe z J.Rusinem i Ch.Thibeadeau.

A zaczęło się...

Ze sportem związany od dziecka, w czasach szkolnych trenował koszykówkę i siatkówkę, w późniejszych latach marsze i biegi na orientację oraz sztuki walki. Równocześnie regularnie odwiedzał siłownię i to właśnie trening siłowy okazał się prawdziwą pasją, którą zajmuje się już ponad 20 lat.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy trenera. Uważa, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej do późnej starości. Pracował z klientami z wielu różnych branż i zawodów, ponadto także ze sportowcami różnych dyscyplin. Swoją wiedzę rozwija przez regularny udział w szkoleniach i seminariach z najlepszymi specjalistami oraz poprzez czytanie literatury branżowej. Największą satysfakcję sprawia mu obserwowanie postępów u swoich podopiecznych, którzy dzięki wspólnej pracy pokonują swoje dotychczasowe ograniczenia i stają się zdrowszymi, sprawniejszymi ludźmi 🙂

                                                                                                             FIZJOTERAPEUCI:

Małgorzata Gez-Motyka

Specjalizacja: praca z układem nerwowym i holistyczne podejscie do organizmu człowieka
Metodyka i narzędzia pracy: Terapia Cranio Sacralna, Metoda łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS (w trakcie szkolenia), PNF, kinesiotaping

Wykształcenie: magister Fizjoterapii - Gdański Uniwersytet Medyczny

A zaczęło się...
Fascynacją ludzkim organizmem już za młodych lat i ta pasja trwa do dziś, a chęć pomagania innym utwierdziła Gosię,że fizjoterapia to dobrze obrana droga życiowa. Uczęszczając w kursach poznaje zawiłości między ciałem,psychiką a dotykającymi nas dysfunkcjami.

Izabella Chojnacka

Specjalizacja: uroginekologia, problemy z dnem miednicy, masaż powięziowy, terapia zatok

Metodyka i narzędzia pracy: PNF, Funkcjonalne Techniki Powięziowe,

Wykształcenie: absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia (licencjat), absolwentka AWF w Gdańsku na kierunku fizjoterapia (magister)

A zaczęło się...

Przygoda Izy z fizjoterapią zaczęła się medycznego studium policealnego. Po jego ukończeniu zdecydowała się kontynuować naukę i pogłębiać wiedzę z fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku zdobyła tytuł magistra fizjoterapii. Swój warsztat udoskonala przez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, a zdobytą tam wiedzę wykorzystuje aby pomagać ludziom w potrzebie. Specjalizuje sie w uroginekologii i pomaga kobietom w problemach dna miednicy. Prywatnie od wielu lat praktykuje jogę oraz jest aktywnym członkiem Gdyńskiego Stowarzyszenia Morsów.

Mariusz Szulc

Specjalizacja: Trening kontroli motorycznej, terapia kręgosłupa, stawów obwodowych, usprawnianie po zabiegach operacyjnych
Metodyka i narzędzia pracy: Kinetic Control Movement Solution, Terapia manualna wg Maitlanda, Fascial Distortion Model, Kinesiotaping
Wykształcenie: Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie) oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego (studia licencjackie)
A zaczęło się... Od zamiłowania do ruchu i aktywności fizycznej w każdej postaci, gdzie na pierwszym planie od zawsze znajdowała się piłka nożna. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na analizę oraz ocenę ruchu, a także pracę manualną zarówno na stawach, jak i tkankach miękkich. Stale stara się podnosić swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach oraz wykładach z zakresu fizjoterapii, a także czytanie literatury branżowej.

Mateusz Grulkowski

Specjalizacja: fizjoterapia ortopedyczna, fizjoterapia stomatologiczna, terapia bólów głowy, dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz stawów obwodowych, powrót do formy po zabiegach operacyjnych

Metodyka i narzędzia pracy: Terapia Manualna wg koncepcji Maitland, Kinesiotaping

Wykształcenie: magister fizjoterapii – absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

A zaczęło się…

… od pasji do sportu, który towarzyszył Mateuszowi od najmłodszych lat (i towarzyszy nadal). Strzałem w dziesiątkę okazała się decyzja o rozpoczęciu studiów z zakresu fizjoterapii, gdzie oprócz uzyskania pokaźnej dawki wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych mógł rozwijać swoje zamiłowanie do ruchu oraz pomagać innym. Swój warsztat opiera na działaniach manualnych (stawy, tkanki miękkie, układ nerwowy) oraz zaangażowaniu pacjenta w proces fizjoterapii (ćwiczenia domowe). Nieustannie aktualizuje swoją fizjoterapeutyczną wiedzę poprzez przegląd najnowszych badań naukowych oraz udział w kursach.

Marta Turowicz

Specjalizacja: fizjoterapia uroginekologiczna, problemy w obszarze miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, fizjoterapia oraz aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie, przygotowanie do porodu, reedukacja oddechowa

Metodyka i narzędzia pracy: kinezyterapia, kinesiotaping, masaż klasyczny i powięziowy, techniki oddechowe

Wykształcenie: lic fizjoterapii - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, mgr fizjoterapii - Olsztyńska Szkoła Wyższa (w trakcie). Dodatkowo cały czas rozwija się biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z treningiem i fizjoterapią w ciąży i po porodzie, prowadzonych przez fizjoterapeutów, położne oraz lekarzy ginekologów. Obecnie szkoli się podyplomowo w Polskim Towarzystwie Uroginekologicznym.

A zaczęło się...

Przygoda z fizjoterapią zaczęła się od pasji, jaką jest trening siłowy i sylwetkowy, który zaczęła trenować jeszcze w liceum. W tamtym czasie chcąc jeszcze bardziej wdrożyć się w prace z ciałem zrobiła kurs masażu I i II-go stopnia i zaraz po liceum rozpoczęła studia na kierunku fizjoterapia. W trakcie studiów chcąc rozwijać swoją pasje zrobiła kurs instruktora siłowni i trenera personalnego, zaczynajac tym samym pracę na siłowni. Praca z kobietami w ciąży rozpoczęła się od prowadzenia zajęć ruchowych w szkole rodzenia, gdzie pracuje do chwili obecnej, pomagając kobietom radzić sobie z dolegliwościami towarzyszącymi okresowi ciąży oraz przygotować się do porodu. Obecnie pragnie pomagać kobietom w budowaniu i odkrywaniu świadomości własnego ciała oraz pomagać im radzić sobie z kobiecymi, często krępującymi problemami związanymi głównie z okresem okołoporodowym.

Maciej Konieczny

Specjalizacja: migrenowe bóle głowy, dolegliwości kręgosłupa i innych stawów, praca z wysokim poziomem stresu, bóle twarzy i po zabiegach chirurgicznych, wsparcie w astmie i problemach oddechowych.

Metodyka i narzędzia pracy: Terapia Czaszkowo- Krzyżowa (Cranio), Funkcjonalna Osteopatia i Integracja (FOI), Terapia Wisceralna (praca z narządami wewnętrznymi), Rozluźnianie Mięśniowo- Powięziowe

Wykształcenie i doświadczenie: Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny i Holistyczny,w latach 2014- 2019 pracował w Niemczech jako terapeuta manualny w Centrum Osteopatii i Ergoterapii.

Przygoda z fizjoterapią zaczęła się od taty Macieja, który namówił go do pracy 2 tym zawodzie, za co Maciej jest mu wdzięczny do dzisiaj. Po ukończeniu szkoły medycznej przyszła kolej na podnoszenie kwalifikacji i poszerzenie wiedzy w postaci kolejnych kursów i szkoleń, co przełożyło się na coraz większą fascynację ludzkim organizmem.

                                                                                                   TRENERZY I INSTRUKTORZY:

 

Marcelina Górecka - trener personalny

Specjalizacja: treningi indywidualne i grupowe, fitness, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, ćwiczenia mięśni dna miednicy, Nordic Walking.

Metodyka i narzędzia pracy: trening siłowy, trening zwinności i szybkości, trening wydolności krążeniowo-oddechowej.

Wykształcenie: ukończyła studia I i II stopnia w Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na kierunku Turystyka i Rekreacja. Zdobyła dwie specjalizacje: na poziomie licencjatu - Rekreacja Ruchowa – Fitness - nowoczesne formy gimnastyki, na poziomie magistra - Trener Osobisty. W trakcie studiów odbyła staż zawodowy i prowadziła zajęcia ruchowe. Dodatkowo regularnie bierze udział w kursach i szkoleniach, takich jak: Przygotowanie Motoryczne – A4 Academy Poland, Podstawy Kettlebell- Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness, Bulgarian Bag – podstawy - Bulgarian Bag Academy Poland, Analiza i aktywizacja w dysfunkcjach narządu ruchu- A4 Academy, Alternatywne metody rozciągania mięśni- A4 Academy. Specjalista ćwiczeń mięśni dna miednicy – AWFiS, prowadzenie treningów funkcjonalnych dla dzieci z nadwagą i otyłością, w projekcie „Twój Ruch”.

A zaczęło się...

Od dzieciństwa sport odgrywał w jej życiu dużą rolę. Do czasu liceum trenowała lekką atletykę i piłkę ręczną. Następnie znalazła nową pasję, taniec towarzyski. Brała udział w wielu turniejach tanecznych i osiągała w nich sukcesy. Aktualnie uczęszcza na zajęcia z tańca latynoamerykańskiego. W wolnej chwili relaksuje się na zajęciach z karate tradycyjnego i jogi J.
Trening siłowy pozwala jej utrzymać sprawność całego ciała, dlatego chce się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
W pracy trenera personalnego szczególną uwagę zwraca na aspekt zdrowotny. Dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych oraz stara się zarazić ich pasją do sportu i zdrowego trybu życia. Jej misją jest aktywizacja innych, niezależnie od formy ruchu. Uważa, że cel został osiągnięty, gdy osoby, z którymi współpracuje czerpią radość i satysfakcję z regularnej aktywności fizycznej. Jest to recepta na świetne samopoczucie i zadowolenie zarówno dla niej, jak i jej podopiecznych.

                                                                                                                 DIETETYCY:

 

Natalia Glonek (Karpiczenko)

Specjalizacja: dietetyka kliniczna, prowadzenie pacjentów z chorobami tarczycy, schorzeniami metabolicznymi oraz po zabiegach chirurgicznych, diety roślinne, żywienie ludzi aktywnych

Wykształcenie: Tytuł magistra dietetyki oraz wykształcenie w kierunku żywienia człowieka Natalia zdobyła na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie
praktyki zawodowe oraz ćwiczenia na oddziałach szpitalnych już od pierwszych lat studiów przygotowywały ją do pracy z pacjentami.
W zawodzie dietetyka stara się stale rozwijać wiedzę dzięki kursom i konferencjom naukowym. Doświadczenie oraz odpowiednie podejście do pacjenta zdobywa dzięki prowadzeniu sporej ilości warsztatów i wykładów.

O sobie: W pracy cenię sobie edukację i przekazywanie wiedzy, która może poprawić samopoczucie i stan zdrowia moich odbiorców, zmienić ich świadomość i podejście do życia i żywienia. Jestem świadoma tego, że każdy Pacjent jest indywidualną osobą i właśnie w taki sposób do niego podchodzę.
Żywienie jest nie tylko elementem mojej pracy – jest to moje hobby i temat do wielogodzinnych rozmów. Prywatnie jestem miłośniczką górskiego powietrza i krajobrazu, najlepiej na dwóch kółkach. Połączenie gór, lasu i sportu sprawia, że wciąż przesuwam granice mojej wytrzymałości oraz szlifuję swój charakter.

 

                                                                                                           PSYCHOLODZY i PSYCHOTERAPEUCI:

 

Monika Rudnik- Psycholog

Specjalizacja: Psychoterapia indywidualna dorosłych, dzieci i rodzinna, Psychologia rozwojowa – praca z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w sytuacji kryzysu, diagnostyka psychologiczna, kompetencje wychowawcze.

Techniki terapeutyczne: praca terapeutyczna z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie kształtowania relacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, efektywnego korzystania z własnych emocji, rozwój kompetencji wychowawczych, Metoda Integracji Sensorycznej. Psychoterapia zaburzeń lękowych, kryzysów emocjonalnych.

Wykształcenie: mgr psychologii Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe z zakresu Diagnostyki Psychologicznej, kurs I i II stopnia z zakresu Metody Integracji Sensorycznej, liczne kursy Psychoterapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

A zaczęło się…: Monika lubi pracę z ludźmi. Fascynuje ją obserwowanie rozwoju człowieka z wielu perspektyw. Współpraca w zespole Na Zdrowie pozwala na holistyczne podejście do trudności człowieka biorąc pod uwagę zarówno kwestie biologiczne jak i emocjonalne i psychologiczne. Dzieci pokazują nam swoje trudności poprzez zachowanie. Dorośli emocje odzwierciedlają w ciele. Nie zawsze to co bierzemy za złą wolę lub dysfunkcję organizmu jest bezpośrednim odzwierciedleniem problemu. Dlatego tak ważne jest dostrzeganie zachowania i problemów poprzez wiele perspektyw. Połączenie wiedzy z różnych dziedzin i wykorzystanie różnorodnych technik pracy daje szerokie możliwości regulowania zachowań i rozwiązywania problemów.

 

 

                                                                                                                              OBSŁUGA KLIENTA:

 

Agnieszka Sadowska – Koordynator ds. biura i recepcji

Absolwentka Technikum Hotelarskiego w Gdyni
Pracę z ludźmi oraz obsługę klienta zna od podstaw i z każdej definicji
Śmiało może pochwalić się umiejętnością szybkiego nawiązywania kontaktu z pacjentami oraz sprawnej organizacji
Posiada także doświadczenie pracy z dziećmi, której podejmowała się we wcześniejszych latach
"Moją mocną stroną jest dobra organizacja miejsca pracy.
Fascynuje mnie praca z ludźmi, ponieważ codziennie uczę się czegoś nowego.
Na Zdrowie zaoferowało mi nową perspektywę przyszłosci i dało możliwość rozwoju w kierunkach, których nie podejrzewałam, że kiedykolwiek się podejmę
Praca z zespołem wykształconych specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, w tak młodym wieku, była dla mnie ogromnym, pozytywnym szokiem
Swoją przyszłość wiążę zarówno ze światem finansów jak i pracą tłumacza na rynkach międzynarodowych
Bo przecież o to chodzi w życiu, by łączyć przyjemne z pożytecznym ?
A kto wie, może obudzi się we mnie fizjoterapeuta?
W wolnym czasie lubię relaksować się poprzez jogę, muzykę, książki, lub spędzanie czasu z przyjaciółmi"

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.