Specjaliści

Jesteśmy zespołem fizjoterapeutów, trenerów, dietetyków i psychologów z wieloletnim doświadczeniem, których pasją jest poprawa kondycji życia klientów. Kierujemy się zasadą, że każdy klient wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego jego kondycję fizyczną i psychiczną. Jesteśmy specjalistami, dla których najważniejsze jest zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów. Nie szukamy dróg na skróty. Stawiamy na bezpieczne osiągnięcie długotrwałego efektu.

                                                                                                    ZAŁOŻYCIELE NA ZDROWIE:

Patrycja Ziółkowska - Fizjoterapeuta

Specjalizacja: profesjonalna diagnoza fizjoterapeutyczna, fizjoterapia ortopedyczna oraz fizjoterapia zaburzeń dna miednicy (nietrzymanie moczu, bóle krocza nieznanego pochodzenia, zaburzenia jelitowe itp.)

Metodyka i narzędzia pracy : Holistyczna Terapia Manualna, igłoterapia, klawiterapia, kinesiotaping, kinezyterapia (terapia ruchem), obserwacja stresu i emocji kumulujących się w ciele

Wykształcenie: mgr fizjoterapii - Akademia Medyczna w Gdańsku,

 

A zaczęło się...

Patrycja od dziecka kochała ruch i próbowała swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Swoje serce oddała jednak skokowi o tyczce. Kontuzja spowodowała, że zrezygnowała z własnych treningów i zrobiła uprawnienia instruktora lekkiej atletyki. Wybór kierunku studiów był konsekwencją chęci pomagania innym, a zdobyte doświadczenia praktyczne w indywidualnej pracy z pacjentem potwierdziły słuszność dokonanego wyboru.

W swojej pracy stawia na ciągły rozwój własnych umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach. Uważa, że najlepsze efekty przynosi kompleksowe podejście do pacjentów i ich problemów. Dlatego też zdecydowała o stworzeniu miejsca z interdyscyplinarnym podejściem - tak właśnie powstało Na Zdrowie.

 

Grzegorz Stypik - Trener personalny

Specjalizacja: indywidualizacja planu treningowego oraz żywienia, kinezyterapia, korekcja wad postawy i ograniczeń ruchowych

Metodyka i narzędzia pracy: trening siłowy, ćwiczenia z wagą ciała oraz obciążeniem zewnętrznym, kettlebells, przygotowanie siłowe i kondycyjne w różnych dyscyplinach sportu

Kwalifikacje: uczestnik wielu kursów i szkoleń branżowych z najlepszymi specjalistami z kraju i zagranicy

- Personal Trainer - Profi Fitness School, Instruktor Kettlebell - Polskie Towarzystwo Kettlebell i Fitness, Dietetyka i Suplementacja - Poziom I, Żywienie i suplementacja w sporcie - Akademia Dietetyki Sportowej, Podnoszenie ciężarów w sporcie - Body-Work.pl, Warsztaty Mobilność - Body-Work.pl, Trening Funkcjonalny - Body-Work.pl, Kształtowanie kobiecej sylwetki - Tadeusz Sowiński, Seminarium Treningowe z J.Rusinem i Ch.Thibeadeau.

A zaczęło się...

Ze sportem związany od dziecka, w czasach szkolnych trenował koszykówkę i siatkówkę, w późniejszych latach marsze i biegi na orientację oraz sztuki walki. Równocześnie regularnie odwiedzał siłownię i to właśnie trening siłowy okazał się prawdziwą pasją, którą zajmuje się już ponad 20 lat.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy trenera. Uważa, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i sprawności fizycznej do późnej starości. Pracował z klientami z wielu różnych branż i zawodów, ponadto także ze sportowcami różnych dyscyplin. Swoją wiedzę rozwija przez regularny udział w szkoleniach i seminariach z najlepszymi specjalistami oraz poprzez czytanie literatury branżowej. Największą satysfakcję sprawia mu obserwowanie postępów u swoich podopiecznych, którzy dzięki wspólnej pracy pokonują swoje dotychczasowe ograniczenia i stają się zdrowszymi, sprawniejszymi ludźmi 🙂

                                                                                                             FIZJOTERAPEUCI:

Małgorzata Gez-Motyka

Specjalizacja: praca z układem nerwowym i holistyczne podejscie do organizmu człowieka
Metodyka i narzędzia pracy: Terapia Cranio Sacralna, Metoda łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS (w trakcie szkolenia), PNF, kinesiotaping

Wykształcenie: magister Fizjoterapii - Gdański Uniwersytet Medyczny

A zaczęło się...
Fascynacją ludzkim organizmem już za młodych lat i ta pasja trwa do dziś, a chęć pomagania innym utwierdziła Gosię,że fizjoterapia to dobrze obrana droga życiowa. Uczęszczając w kursach poznaje zawiłości między ciałem,psychiką a dotykającymi nas dysfunkcjami.

Magdalena Adamska

Specjalizacja: fizjoterapia dzieci i dorosłych, diagnostyka psychoruchowa

Metodyka i narzędzia pracy: NDT Bobath, PNF, kinesio taping, Metoda Prechtla, Interdyscyplinarne leczenie dzieci z MPD

Wykształcenie: absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy

A zaczęło się...

Ukończyłam nie tylko studia z zakresu fizjoterapii, ale również studia na kierunku Psychologia Kliniczna, Pedagogika oraz Zarządzanie i Marketing w Służbie Zdrowia. Mój zawód to moja pasja. Pracę zawodową, związaną z fizjoterapią rozpoczęłam już w 2002 roku. Od tego czasu, miałam okazję pracować nie tylko z osobami dorosłymi, ale również z dziećmi w różnego rodzaju placówkach rehabilitacyjnych. Korzystam z koncepcji i metod, stosowanych na całym świecie. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Biorę udział w licznych konferencjach, a moje prace dotyczą m. In. poprawy  jakości życia, motywacji oraz realizacji celów w rehabilitacji. Od kilu lat pracuję również jako nauczyciel na kierunkach medycznych, gdzie dzięki praktyce swoją wiedzę z zakresu anatomii, diagnostyki oraz masażu mogę przekazywać studentom.

 

Izabella Chojnacka

Specjalizacja: uroginekologia, problemy z dnem miednicy, masaż powięziowy, terapia zatok

Metodyka i narzędzia pracy: PNF, Funkcjonalne Techniki Powięziowe,

Wykształcenie: absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia (licencjat), absolwentka AWF w Gdańsku na kierunku fizjoterapia (magister)

A zaczęło się...

Przygoda Izy z fizjoterapią zaczęła się medycznego studium policealnego. Po jego ukończeniu zdecydowała się kontynuować naukę i pogłębiać wiedzę z fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku zdobyła tytuł magistra fizjoterapii. Swój warsztat udoskonala przez udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, a zdobytą tam wiedzę wykorzystuje aby pomagać ludziom w potrzebie. Specjalizuje sie w uroginekologii i pomaga kobietom w problemach dna miednicy. Prywatnie od wielu lat praktykuje jogę oraz jest aktywnym członkiem Gdyńskiego Stowarzyszenia Morsów.

Mariusz Szulc

Specjalizacja: Trening kontroli motorycznej, terapia kręgosłupa, stawów obwodowych, usprawnianie po zabiegach operacyjnych
Metodyka i narzędzia pracy: Kinetic Control Movement Solution, Terapia manualna wg Maitlanda, Fascial Distortion Model, Kinesiotaping
Wykształcenie: Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (studia magisterskie) oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego (studia licencjackie)
A zaczęło się... Od zamiłowania do ruchu i aktywności fizycznej w każdej postaci, gdzie na pierwszym planie od zawsze znajdowała się piłka nożna. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na analizę oraz ocenę ruchu, a także pracę manualną zarówno na stawach, jak i tkankach miękkich. Stale stara się podnosić swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach oraz wykładach z zakresu fizjoterapii, a także czytanie literatury branżowej.

                                                                                                   TRENERZY I INSTRUKTORZY:

 

Marcelina Górecka - trener personalny

Specjalizacja: treningi indywidualne i grupowe, fitness, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, ćwiczenia mięśni dna miednicy, Nordic Walking.

Metodyka i narzędzia pracy: trening siłowy, trening zwinności i szybkości, trening wydolności krążeniowo-oddechowej.

Wykształcenie: ukończyła studia I i II stopnia w Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na kierunku Turystyka i Rekreacja. Zdobyła dwie specjalizacje: na poziomie licencjatu - Rekreacja Ruchowa – Fitness - nowoczesne formy gimnastyki, na poziomie magistra - Trener Osobisty. W trakcie studiów odbyła staż zawodowy i prowadziła zajęcia ruchowe. Dodatkowo regularnie bierze udział w kursach i szkoleniach, takich jak: Przygotowanie Motoryczne – A4 Academy Poland, Podstawy Kettlebell- Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness, Bulgarian Bag – podstawy - Bulgarian Bag Academy Poland, Analiza i aktywizacja w dysfunkcjach narządu ruchu- A4 Academy, Alternatywne metody rozciągania mięśni- A4 Academy. Specjalista ćwiczeń mięśni dna miednicy – AWFiS, prowadzenie treningów funkcjonalnych dla dzieci z nadwagą i otyłością, w projekcie „Twój Ruch”.

A zaczęło się...

Od dzieciństwa sport odgrywał w jej życiu dużą rolę. Do czasu liceum trenowała lekką atletykę i piłkę ręczną. Następnie znalazła nową pasję, taniec towarzyski. Brała udział w wielu turniejach tanecznych i osiągała w nich sukcesy. Aktualnie uczęszcza na zajęcia z tańca latynoamerykańskiego. W wolnej chwili relaksuje się na zajęciach z karate tradycyjnego i jogi J.
Trening siłowy pozwala jej utrzymać sprawność całego ciała, dlatego chce się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
W pracy trenera personalnego szczególną uwagę zwraca na aspekt zdrowotny. Dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych oraz stara się zarazić ich pasją do sportu i zdrowego trybu życia. Jej misją jest aktywizacja innych, niezależnie od formy ruchu. Uważa, że cel został osiągnięty, gdy osoby, z którymi współpracuje czerpią radość i satysfakcję z regularnej aktywności fizycznej. Jest to recepta na świetne samopoczucie i zadowolenie zarówno dla niej, jak i jej podopiecznych.

                                                                                                                 DIETETYCY:

 

Natalia Glonek (Karpiczenko)

Specjalizacja: dietetyka kliniczna, prowadzenie pacjentów z chorobami tarczycy, schorzeniami metabolicznymi oraz po zabiegach chirurgicznych, diety roślinne, żywienie ludzi aktywnych

Wykształcenie: Tytuł magistra dietetyki oraz wykształcenie w kierunku żywienia człowieka Natalia zdobyła na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie
praktyki zawodowe oraz ćwiczenia na oddziałach szpitalnych już od pierwszych lat studiów przygotowywały ją do pracy z pacjentami.
W zawodzie dietetyka stara się stale rozwijać wiedzę dzięki kursom i konferencjom naukowym. Doświadczenie oraz odpowiednie podejście do pacjenta zdobywa dzięki prowadzeniu sporej ilości warsztatów i wykładów.

O sobie: W pracy cenię sobie edukację i przekazywanie wiedzy, która może poprawić samopoczucie i stan zdrowia moich odbiorców, zmienić ich świadomość i podejście do życia i żywienia. Jestem świadoma tego, że każdy Pacjent jest indywidualną osobą i właśnie w taki sposób do niego podchodzę.
Żywienie jest nie tylko elementem mojej pracy – jest to moje hobby i temat do wielogodzinnych rozmów. Prywatnie jestem miłośniczką górskiego powietrza i krajobrazu, najlepiej na dwóch kółkach. Połączenie gór, lasu i sportu sprawia, że wciąż przesuwam granice mojej wytrzymałości oraz szlifuję swój charakter.

 

                                                                                                           PSYCHOLODZY i PSYCHOTERAPEUCI:

 

Dominik Pieczewski – Psycholog

Specjalizacja: praca nad lękiem / stresem, depresją, zanikiem motywacji

Techniki terapeutyczne: terapia poznawczo – behawioralna; terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, techniki MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)

Wykształcenie: mgr psychologii - Uniwersytet Gdański, Dwuletni kurs Terapii poznawczo – behawioralnej; kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) I stopnia; 8-tygodniowy program MBSR

A zaczęło się…: Dominik nie pamięta już jak to się zaczęło, a właściwie ma wrażenie, że to zaczyna się każdego dnia na nowo. Pracę terapeutyczną wykonuje wychodząc z założenia, że każdy z nas tworzy sobie mentalną mapę rzeczywistości, według której działa na co dzień. Czasami zdarza się, że nasza mapa zawiera pewne błędy lub niedostatecznie umożliwia nam satysfakcjonujące życie. Wtedy można spotkać się, przyjrzeć się naszej mapie, nanieś poprawki, a niektóre fragmenty narysować od nowa.

Oprócz pracy terapeuty, Dominik pracuje również jako trener kompetencji miękkich oraz konsultant HR.

Monika Rudnik- Psycholog

Specjalizacja: Terapia Integracji Sensorycznej, Psychologia rozwojowa, diagnostyka psychologiczna, kompetencje wychowawcze, terapia zaburzeń integracji sensorycznej

Techniki terapeutyczne: praca terapeutyczna z dziećmi i rodzicami w zakresie kształtowania relacji, rozwój kompetencji wychowawczych, Metoda Integracji Sensorycznej

Wykształcenie: mgr psychologii Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe z zakresu Diagnostyki Psychologicznej, kurs I i II stopnia z zakresu Metody Integracji Sensorycznej

A zaczęło się…: Monika lubi pracę z ludźmi, a najbardziej z najmłodszymi. Fascynuje ją obserwowanie rozwoju człowieka z wielu perspektyw. Współpraca w zespole Na Zdrowie pozwala na holistyczne podejście do trudności dziecka i rodziny biorąc pod uwagę zarówno kwestie biologiczne jak i emocjonalne i psychologiczne. Dzieci pokazują nam swoje trudności poprzez zachowanie. Nie zawsze to co bierzemy za złą wolę jest bezpośrednim odzwierciedleniem problemu. Dlatego tak ważne jest dostrzeganie zachowania dziecka poprzez wiele perspektyw. Połączenie wiedzy psychologicznej oraz Metody Integracji Sensorycznej daje szerokie możliwości regulowania zachowań i rozwiązywania problemów.

 

 

                                                                                                                              OBSŁUGA KLIENTA:

 

Agnieszka Sadowska – Koordynator ds. biura i recepcji

Absolwentka Technikum Hotelarskiego w Gdyni
Pracę z ludźmi oraz obsługę klienta zna od podstaw i z każdej definicji
Śmiało może pochwalić się umiejętnością szybkiego nawiązywania kontaktu z pacjentami oraz sprawnej organizacji
Posiada także doświadczenie pracy z dziećmi, której podejmowała się we wcześniejszych latach
"Moją mocną stroną jest dobra organizacja miejsca pracy.
Fascynuje mnie praca z ludźmi, ponieważ codziennie uczę się czegoś nowego.
Na Zdrowie zaoferowało mi nową perspektywę przyszłosci i dało możliwość rozwoju w kierunkach, których nie podejrzewałam, że kiedykolwiek się podejmę
Praca z zespołem wykształconych specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, w tak młodym wieku, była dla mnie ogromnym, pozytywnym szokiem
Swoją przyszłość wiążę zarówno ze światem finansów jak i pracą tłumacza na rynkach międzynarodowych
Bo przecież o to chodzi w życiu, by łączyć przyjemne z pożytecznym ?
A kto wie, może obudzi się we mnie fizjoterapeuta?
W wolnym czasie lubię relaksować się poprzez jogę, muzykę, książki, lub spędzanie czasu z przyjaciółmi"

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.